CENNIK

 

 

 

 

 

 

 

OFERTA CENOWA NA SEZON 2021/2022

PRODUKT

DREWNO OPAŁOWE (40-44 cm)

produkt

jednostka

cena brutto

dąb

mp

grab

mp

akacja

mp

brzoza

mp

jawor

mp

osika

mp

olcha

mp

buk

mp

sosna

mp

czeremcha

mp

jesion

mp

topola

mp

wiąz

mp

klon

mp

 

DREWNO WORKOWANE (30-35 cm)

Rodzaj

jednostka

cena brutto

dąb, jesion, akacja

szt. 60L

50,00

grab , buk

szt. 60L

60,00

brzoza

szt. 60L

50,00

 

 

 

rozpałka sos. - drobna

szt. 60L

80,00

wędzenie - olcha

szt. 60L

50,00

Oferowane drewno jest przygotowane do sezonu opałowego. Jest pocięte oraz połupane na polana o standardowej długości 40-44 cm oraz 30-35 cm dla drewna w workach. Oferta cennikowa dotyczy wyłącznie drewna o gabarytach standardowych (ok. 40 cm). Opcjonalnie możemy dostarczyć drewno o gabarytach 25-35 cm (cena tego drewna może być podwyższona).

pomiar ilości towaru
W sprzedaży drewna jest wykorzystywana jednostka o nazwie metr przestrzenny [mp]. [mp]  należy rozumieć jako m3 gęsto ułożonego połupanego drewna. Nie stosujemy żadnych dodatkowych "tajemniczych" przeliczników. Pomiar ilości drewna dokonujemy razem z klientem po ułożeniu lub mierzymy towar spakowany w samochodzie. 

Legalność
Na życzenie klienta dokumentujemy legalność towaru, który dostarczamy. Klient w zależności od potrzeb otrzymuje rachunek lub paragon fiskalny

Pomiar wilgotności
Poza specyficznymi zamówieniami, oferujemy Państwu wyłącznie drewno suche w pełni przygotowane do wykorzystania jako materiał opałowy. Bez względu na porę roku i  gatunek zamawianego drewna jego wilgotność nie przekracza 22%. Tabelę okresów suszenia poszczególnych gatunków znajduje się w zakładce konsultacje. Zawsze przed rozadunkiem towaru klient może sam dokonać pomiaru wilgotności higrometrem w który wyposażona jest osoba realizująca zlecenie.

 

USŁUGA

nazwa usługi

Opis

cena brutto

transport

transport 4-5 mp drewna w promieniu 50 km od Łodzi

2 zł / km

układanie

układanie drewna nieworkowanego

od 30 zl / mp

transport
Drewno w ilościach nie przekraczających 30 mp dostarczamy samochodem samowyładowczym co umożliwia zazwyczaj na dostarczenie towaru bezpośrednio do miejsca składowania bez potrzeby kłopotliwego i czasochłonnego przewożenia drewna np. od bramy do drewutni. Jednorazowo jesteśmy w stanie dostarczyć do 5 mp drewna.  W związku z powyższym najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup wielokrotności  tej objętości.  Cena transportu jest uwarunkowana odległością oraz rozmiarem zamówienia. W związku z powyższym podajemy tylko orientacyjny koszt.  Zatem szacowany koszt transportu jednego składu (4-5 mp) w promieniu do 50 km od Łodzi to ok. 80 zł.