PODSTAWOWA OFERTA PRODUKTOWA

 
DĄB

DĄB
Drewno dębu jest stosunkowo ciężkie, twarde i wysoce kaloryczne. W związku z powyższym spala się powoli dając wysoką temperaturę spalania. Estetyka spalania nie jest tak duża jak dla innych gatunków, jednak dąb ma jedną niewątpliwie istotną zaletę. Duże polano potrafi w sprzyjających warunkach spalać się przez całą noc podtrzymując przyjemny wygląd pomieszczenia oraz oczywiście temperaturę.

GRAB
GRAB
Grab to bardzo kaloryczne drewno, które możemy spotkać w rodzimych lasach. Ze względu na swoją wartość energetyczną oraz dużą twardość jest idealnym materiałem opałowym do wszystkich rodzajów piecy i kominków. Drewno to jest w zasadzie pozbawione kory w związku z czym ilość dymu wydzielana w trakcie spalania jest minimalna, co jest niebywale istotne dla wszystkich odkrytych palenisk. Dodatkowo drewno posiada jeszcze jedną zaletę - zapach wydzielany w trakcie spalania jest bardzo przyjemny.
akacja AKACJA
Drewno liściaste twarde o zbliżonej do dębu wartości energetycznej. Spala się podobnie jak dąb powoli, dając stosunkowo niewielki płomień oraz wysoką temperaturę. Akacja wysycha szybciej niż dąb.
brzoza BRZOZA
Jest średnio twarde, ciężkie, i niezbyt trwałe dlatego konieczna jest jego szybka obróbka. Brzoza spala się bardzo ładnie dając duży jasny płomień. Z uwagi na małą ilość kory drewno to wydziela podobnie jak grab śladowe ilości dymu. Brzoza wysycha bardzo szybko.
jawor JAWOR
Jawor ma około 30% niższą wartość energetyczną od dębu. Jednak estetyka jego spalania charakteryzująca się pięknym wysokim żółtym płomieniem powoduje, że drewno to jest idealnym materiałem opałowym do kominka. Niewielka ilość kory powoduje, że drewno w procesie spalania wydziela znikome ilości dymu.
osika OSIKA
Drewno osiki charakteryzuje się szybkim spalaniem o bardzo wysokiej temperaturze. W związku z tym drewno to jest idealne do rozpalania czy wypalania nadmiaru sadzy z szyby czołowej kominka.Osika spala się ładnym biało żółtym płomieniem przy czym nie wydziela dużych ilości dymu.
buk BUK
Buk to drewno wysoce kaloryczne o wysokiej temperaturze spalania. Spala się powoli wydzielając niewielką ilość dymu i pozostawiając znikomą ilość popiołu.  
sosna SOSNA
Drzewo iglaste, jasnożółte z brązowawym rdzeniem, lekkie i miękkie, , bardzo przyjemnie pachnące z powodu silnego żywicowania. Wysuszone spala się bardzo szybko wydzielając dużą ilość dymu. Nie jest wskazane do palenia w kominku. Niemniej jednak z uwagi na dużą ilość żywicy spala się bardzo szybko z bardzo wysoką temperaturą co powoduje, że jest to idealny materiał do celów rozpalania paleniska. Przyjmuje się, że 1 worek (0,1 mp) drewna sosnowego wystarczy jako rozpałka do 2-3 metrów przestrzennych drewna liściastego.
jesion JESION
Twarde i ciężkie drewno o wysokiej temperaturze spalania. i dużej wartości energetycznej. Spala się żółtym płomieniem podobnie jak brzoza ma jednak znacznie wyższą gęstość a co za tym idzie wartość energetyczną.
czeremcha CZEREMCHA
Jest to drewno podobne w swej strukturze do drzew owocowych (pestkowych). Spala się ładnie zabarwionym na czerwono płomieniem wydzielając przyjemny zapach.
olcha OLCHA
Drewno olchy po obróbce i wysuszeniu przyjmuje czerwonawą barwę. Spala się bardzo estetycznie dając duży jasny płomień o lekkim czerwonym zabarwieniu. Olcha ma znacznie niższą wartość energetyczną niż dąb czy grab jednak estetyka spalania oraz zapach jaki wydziela spalane drewno olchy (stosowana do celów wędzenia) klasyfikuje ją wysoko w rankingu materiałów opałowych. Olcha wysycha szybko. DOSKONAŁA DO WĘDZENIA